Evropa ani svým občanům neřekla, že ta demokracie, na které jsou postaveny její základy, je vlastně jen pro vyvolené….

Evropa vnímá sama sebe (Řecko patří k Evropě) jako kolébku demokracie a desítky let kritizovala druhé, co se podle evropských lídrů nedrželi principů demokracie, ale přesněji řečeno, Evropa kritizovala ty druhé, jen když se jí to hodilo….

Evropa ani svým občanům neřekla, že ta demokracie, na které jsou postaveny její základy, je vlastně jen pro vyvolené….

Nejzákladnějším instrumentem- a to ještě před volbami- je referendum, to jest všelidové hlasování, kde lid má právo rozhodovat o těch nejzásadnějších otázkách tykající se jeho života a budoucnosti, což ve Švýcarsku probíhá regulérně i v pro nás banálních záležitostech.

Tento nejzákladnější instrument demokracie nebyl úmyslně aplikován při rozdělení země, jako je Československo, jelikož hlas lidu by dirigentům rozdělení státu mohl zkazit jejich hru. Ale když mělo jít o přijetí dvou subjektů vzniklých při rozdělení Československa bez referenda do Evropské unie, tak bylo referendum aplikováno a dokonce vítáno a aby bylo přijato různými institucemi, financovali různá přes noc jako houby po dešti vzniklá sdružení ke skryté propagaci či reklamě pro toto referendum a to ve všech kandidátských zemích.

A když šlo o zemi jako je Kosovo, tam někde u Albánie, bylo referendum jako z čistého nebe alibisticky aplikováno a hned bleskově transatlantickou civilizaci akceptováno.

S požadavkem na referendum následovalo Skotsko, lidé ve Skotsku rozhodli, že zůstanou součástí Anglie a “demokratický svět” vzal jejich rozhodnutí jako samozřejmost, protože se tak stalo referendem.

Pak se ale přihlásil Krym, že chce o své budoucnosti rozhodovat referendem… Ano, ti neohrožení občané Krymu! Ale rozhodnutí o jejich svobodě bylo přímo odsouzeno a odsouzeno také zůstane!

Následoval BREXIT, kdy Angličané rozhodovali o závažné věci, zda zůstanou v EU či nikoliv. Pouze těsná většina řekla své NE Evropské unii a svět, především Evropa, okamžitě jejich rozhodnutí akceptoval. Kdo ví, jestli nějaká země EU tajně nepodporovala, aby Britové řekli svoje NE! V EU museli mít předem dobře spočítané, nejen kolik bank z Londýna i s prachami bude putovat do právě do jejich země….

V minulých týdnech chtěli ten samý instrument použít na rozhodování o své budoucnosti Kurdové a Katalánci…

Jedni na Středním východě, druzí na Iberském poloostrově, jedni ve státě, kde jsou obklíčeni totalitárními ideologiemi, ti druzí na poloostrově demokracie, kde ve 30. tých letech tisíce a tisíce statečných občanů z nejen z evropského kontinentu obětovali své životy v boji za demokracii a proti fašismu.

Ti druzí jsou již dokonce desítky let členem EU, NATO a všech institucí civilizovaného světa.

 

 

Ti první rozhodli referendem a 93 % občanů se vyslovilo, že žádá svou samostatnost. Ale naše civilizace dovolila, aby nejfanatičtější a nejbrutálnější účelově vytvořená šíitská milice Hashdi Shabi vedená osobou nacházející se dokonce na seznamu teroristů USA El Muhendis a ještě z Iránu, to jest pocházející ze sousední země a generálem islámských gardistů Gasemem Sulaymanem a to s použitím nejmodernější americké vojenské techniky včetně tanků Abrams, zaútočila na Kurdy v Iráckém Kurdistánu… Takový je trest za použití referenda, kde ve všech sousedních společnostech a státech je demokracie vnímána jako ďábel.

A ti druzí: na desítky z nich byla podána žaloba a jsou stíhaní tak, že ministerský předseda zvolený dalším demokratickým instrumentem, to jest volbami, raději utekl před represí do Bruselu, do centra EU, NATO, Evropského parlamentu a Evropské rady! Možná si naivně mysleli, že to bezpráví a pošlapávání demokratického práva Katalánců s příchodem Bruselu probudí aspoň soucit u těch, kteří jsou ze zákona odpovědni za dodržování panství demokratického práva, v tomto případě v EU!

Omyl! Možná dostanou tak leda povolení k přechodnému pobytu, ale práva se nedočkají.

Tak jako Kurdové, lidé na Krymu, tak ani Katalánci nejsou ještě vyvolení!

Toto je jeden z mnoha příběhů, jak celá evropská civilizace ztrácí své základní hodnoty a tím sama sebe.

Zdroj: https://uzunoglu.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=631599