Bojuje za práva Kurdů a proti Islámskému státu. Teď však mluví o skandální perzekuci

„Jedině my tady bojujeme efektivně proti ISIS a policie pronásleduje právě nás. To je světový skandál,“ svěřil se mně lékař a aktivní bojovník za práva Kurdů Yekta Uzunoglu.

Dostal se totiž do velmi nepříjemné situace. Jak tedy tušíte, tentokrát nepůjde o rozebírání úvah, faktů a skutečností. Tentokrát je zde předložen názor jednoho člověka, který je samozřejmě možný rozebrat dále. Je třeba podotknout, že to, kde je pravda, si Fantomka netroufá komentovat, jelikož je předložená pouze jednostranně. Pro zatím však tedy alespoň na vysvětlenou, oč jde. 

„Koupili jsme pro Kurdy bojující proti islámským zrůdám pracně pásový obojživelník, sterilizátor, operační stoly a další vybavení, které nezbytně potřebují. Ovšem jistá osoba protiprávně vnikla na místo, kde je veškerý tento arzenál ukrytý, vyfotila ho a dle všeho oznámila celou záležitost velvyslanectvi Turecka. Teď nevíme, co máme dělat. Policie, místo, aby pronásledovala a hledala islamisty tady u nás, pronásleduje mě a další co chtějí pomoci,“ pokračoval dál v popisu aktuálních nepříjemných trablů Yekta Uzunoglu. Podle něj se dá téměř hovořit o perzekuci, při které prý naše bezpečnostní složky používají všech zbraní – včetně těch téměř podpásových.

Je to válka, je nutné zabránit, aby došla až sem, říká Uzunoglu

„Víte, nejhorší je, že jde o skutečnou válku. Je blízko a je třeba bojovat, aby nepřišla až sem. Mám z toho velké obavy,“ poznamenal ještě lékař, spisovatel, překladatel a aktivista v boji za práva Kurdů.

I proto tuto neděli na svém blogu na iDnes.cz vznesl otevřeně řadu otázek namířených směrem k českým zpravodajským službám. Uvedl k nim, že si moc dobře uvědomuje nebezpečnost těchto kladených dotazů. „Ale i kdyby mě v tomto státě, za jehož bezpečnost jsou tyto složky spoluzodpovědné, zabili, těm statečným Kurdům přibude jen další mučedník,“ napsal Yekta Uzunoglu.

Jaké otázky Bezpečnostní informační službě (a dá se předpokládat, že i dalším tajným službám v tomto státě) tedy položil?

Původní text ZDE: http://uzunoglu.blog.idnes.cz/c/485096/bis-ka-zakazane-otazky.html

1.       Bezpečnostní informační služba, tak jako každá jiná podobná zpravodajská složka, odpovídá za bezpečnost státu a tím i jeho občanů. Je tedy nanejvýš podivné, že by BISce nebyly známy mé stálé aktivity v rámci boje proti Islámskému státu, jako jediného takového cizího občana v ČR – navíc Kurda. Zvlášť, když se jedná o dobu 13 let perzekuce ze strany jistých policejních činitelů?

2.       Že by BISce nebylo známo, jak byl na mou osobu, v době, kdy jsem se nepřetržitě na několika počítačích snažil mobilizovat kde koho po celém světě proti zrůdnostem Islámského státu, spáchán neúspěšný pokus o vraždu?

3.       Že by BISce nebylo známo, že tento člověk, který se mně pokusil zavraždit a který kdysi na krátkou dobu pracoval na mé zahradě jako jeden z mnoha brigádníků, dle všeho byl rovněž práskačem čtvrté kategorie pro policii na Příbramsku?

4.       Že by BISce nebylo známo, že příbramská policie patří pod policii Středočeského kraje, kde je ředitelem jistý člověk, který je tučně podepsán pod osudem vnuceným mně a třem dalších Kurdům?

5.       Copak BISce není známo, že moje psychicky nemocná manželka, se kterou už řadu let nežiji, je dle všeho vytěžována ze strany některých příslušníků středočeské policie?

6.       Copak BISce není známo, že moje psychicky nemocná manželka žije již řadu let ve stejném domě, jako jistá osoba parně napojená na islámský kapitál v Sýrii?

7.       Není snad BISce známo, že otec této osoby sedí v dozorčí radě několika společností spadajících pod Agrofert Andreje Babiše?

8.       A v této souvislosti si dovoluji jako občan se zeptat, zda BISce není znám tok islámského kapitálu právě směrem do ČR?

9.       A jako občan si dovoluji se zeptat, jaký byl neuvedený a zatajený důvod „domovní prohlídky“ v mém domě?

10.   A při té příležitosti se rovněž dovoluji zeptat, zda jedním z důvodů k té tzv. „domovní prohlídce“ v mém domě nebyla skutečnost, že jsem řadu týdnů pracoval na schématu, které mělo znázornit propojení jistých osob v České republice na islámský kapitál?

11.   A BISce není známo, kde skončilo toto schéma s tak závažnými informacemi, když mně policisté odvezli mé počítače jako “podezřelé předměty”? A BISce není známo, že osoba tak exponovaná, jako jsem já, je stále s výhrůžkami kontaktována jistým člověkem, který se mě v lednu pokusil zavraždit?

12.   Není BISce známo, že jen v průběhu tohoto roku došlo několikrát k vloupání do mého domu a poškození mých vozidel i dalšího majetku?

13.   Není BISce známo, že když jsem chtěl jet například do Brna na protiislámskou demonstraci a přednést proslov, byla několika neznámými vozidly na mé příjezdové cestě blokována má vrata? Není BISce známo, že když jsem měl schůzku s jistým aktivistou protiislámského uskupení, byly mému autu záhadně vypuštěny pneumatiky?

14.   Není BISce známo, že již čtvrtým rokem je mi protiprávně odepírán kontakt s mým nezletilým dítětem a že člověk, který matku mého dítěte podporuje a popouzí vůči mé osobě, je právě ta osoba, která má 2 děti s jistým Arabem ze Sýrie a „náhodou“ bydlí ve stejném objektu jako Monika Uzunoglu? A “náhodou” otec této osoby je předsedou představenstva firem spadajících pod Agrofert?

15.   Není náhodou BISce známo jméno a arabské příjmení této osoby, která má dodnes ve své ložnici nad postelí Korán?

16.   Není BISce známo, kdo stojí za negativními aktivitami Moniky Uzunoglu vůči kurdským bojovníkům a díky němuž se Monika Uzunoglu snaží všemožně bránit pomoci kurdským bojovníkům, kteří jsou jedinými skutečnými bojovníky proti Islámskému státu?

17.   Není BISce známo, že několik hodin poté, co se na mé zahradě objevila speciální pásová sanitka určená k záchraně životů kurdských bojovníků oficiálně podporovaných českou vládou i koaličními partnery v NATO, se u mého objektu objevila Monika Uzunoglu, která bydlí nejméně 120 km daleko, sanitku bez mého souhlasu a tedy protiprávně nafotila a snímky rozeslala všem entitám, které by měly zájem přepravě sanitky do Kurdistánu zabránit?

18.   Není BISce známo, že Monika Uzunoglu a kolem ní sestavená skupina protiprávně sleduje mojí korespondenci, mé telefony a systematicky již druhým rokem všemožnými způsoby sabotují u mnou kontaktovaných osob jakoukoli snahu o získání podpory pro kurdské bojovníky proti Islámskému státu?

Buď o tom všem jste informováni a o těch skutečnostech neinformujete svoji vládu, pod kterou spadáte, nebo skutečně informováni nejste, ale v obou případech je nutné položit oprávněnou otázku: K čemu jste a komu tedy sloužíte?

(V případě otázek je redakce obsahově nijak neupravovala, jsou citovány přesně tak, jak vyšly na zmiňovaném blogu, pozn. red.)

Kdo je Yekta Uzunoglu?

Yekta Uzunoglu, kurdským jménem Yekta Geylanî, se narodil 10. května 1953 v tureckém Silvanu. Je to kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny, mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války. Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista a upozorňuje na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku. Působí též jako spisovatel a překladatel, je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a opačně kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny.

Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství. V létě letošního roku to byl on, kdo zprostředkoval návštěvu náčelnice kurdských ženských milicí v ČR. Nutno dodat, že i ona přinesla do Česka řadu závažných informací, které získává dnes a denně v bojích s Islámským státem, jejichž členy nazývá výhradně „islámské zrůdy“.

Viz ZDE:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zrudy-z-Islamskeho-statu-mezi-uprchliky-jsou-nasli-jsme-pasy-a-obcanky-Drsne-vypraveni-predni-kurdske-bojovnice-i-jasne-varovani-pro-Evropu-397984