Víc než před dvěma roky jsem napsal o nejhlasitějším sloganu , které provázelo naše nasi generaci v 60. tých a 70. tých letech a to od Vietnamu až po latinskou Ameriku mládež z celého světa křičela a pořádně hlasitě: Yankee go home! Cizinče, jdi domů! Nová republika tento můj nehorázný článek zveřejnila

5.11.2017 ZDE.

Poté jsem dostal ze všech stran hlavně od amerických a evropských diplomatů, ale i státníků, neuvěřitelné kritiky. Přitom ale jejich kritiky neobsahovaly nic věcného, co by vyvrátilo moje tušení. Čekal jsem, že nastane v Bagdadu to, co se stalo ve Vietnamu v 1975 či v 1980 Teheránu. Tehdy američtí diplomaté museli utéct ve vrtulnících a nebo byli uneseni.
 

Po těch zkušenostech patrně američtí “odborníci” na bezpečnost a na region si kreténsky vymysleli koncept, že stačí udělat z velvyslanectví pevnost a zabezpečit velvyslanectví nejmodernější technologií a nejodolnějšími zdmi a neprůstřelnějšími okny.

Velvyslanectví USA v Bagdádu je na větší rozloze než celý Vatikán a je nejmodernější a nejodolnější budovou opatřenou proti násilným útokům, bombám, požárům a násilí všeho druhu na světě!
A přesto před čtyřmi dny se stalo to, co jsem si odvážil psát před víc než dvěma roky a upozornit i Američany, že jen budovat za drahé peníze pevnost, jim v dané situaci a v dané lokalitě nepomůže!


Úřednici jsou holt tupí, ať jsou kdekoliv na světě a ať patří k jakémukoliv státu či národnosti.
Před čtyřmi dny jen pár set lidí s téměř holýma rukama (kameny a železné tyče a Molotovovy koktejly) dobylo americké velvyslanectví v Bagdádu a to přímo před bezpečnostními složkami odpovědnými za bezpečnost Iráku či dokonce s jejich aktivní podporou.
Toto je jen začátek, těm mocním dali jen najevo, že ta pevnost je k ničemu a že ji mohou dobyt kdykoliv se jim zachce a že se jim chtít bude.

 

Západ, ale i Rusko, chtějí-li mít svůj klid, musí celý region z gruntu změnit! Je to v zájmu jejich vlastní dlouhodobé bezpečnosti a v zájmu naší lidské civilizace. Jestliže to neučiní a nechají naši civilizaci zničit každým dnem se radikalizujícím a zesilujícím islámským terorismem, následky toho terorismu, jako je masová imigrace do Evropy, pocítí všichni.
Člověk si radši přeje nemít pravdu, už jen proto, aby se ještě chvíli mohl dívat na svět růžovými brýlemi a mít aspoň na chvíli radost z pozitivně zářící fata morgany!