Uzunoglu to žalobci pěkně “nandal”   
 
Jeho kauzu si soudy přehazovaly jako horký brambor. Loni soud pro Prahu 4 rozhodl, že stíhání Uzunogla je nepřípustné! Kurd, který od počátku tvrdí, že je nevinný, trval ale na tom, že před soudem očistí své jméno. Včera se dočkal a žalobci to pěkně “nandal”.
 
“Já, lékař organizace “Lékaři bez hranic”, který v hrozivé válce zachraňoval životy, čelím obžalobě z mučení člověka?!” rozohnil se Uzunoglu, když dostal slovo.
Jako by se role vyměnily – ze soudce se stal jen posluchač, z obžalovaného žalobce a z žalobce obžalovaný! “V mém spise jsou věci, které do něho nepatří. To je v rozporu s trestním řádem i s ústavou,” hřímal lékař.

Svého žalobce “sjel” i za to, že prý současnou žalobu opsal i s pravopisnými chybami z deset let staré žaloby původní! “Nesmějte se, pane státní zástupče! Vždyť vy jste si ani nezjistil, že jeden ze spoluobžalovaných už zemřel,” osočil ho.

Uzunoglu svou kauzu považuje za komplot, tvrdí, že jsou na něho pořádány teroristické útoky, že má být zlikvidován a vùbec nikoho to nezajímá. Soud případ odročil na leden.

Autor: as (24. 11. 2005) BLESK